Környezetvédelmi oktatás
A mai munkahely zöldebb, mint valaha. Már nemcsak a munkaadók, hanem a munkavállalók is kezdenek egyre inkább a fenntarthatóságra törekedni.
A környezetvédelmi oktatás által a munkatársak jobban megértik a szervezetet érintő környezetvédelmi szabályozási kérdéseket, ami elősegíti, hogy az Önök cége megfeleljen a szabályoknak és előírásoknak.
A képzésen a munkavállalók olyan ismereteket és készségeket sajátítanak el, amelyek környezettudatos döntések meghozatalához és a szervezet környezetre gyakorolt hatását csökkentő intézkedések megtételéhez szükségesek.
Az oktatás időtartama: a munkahely sajátosságaitól függően 45 perc és 2 óra között.
Az oktatás választható formája a Premium Safety-nél:
- hagyományos kontaktórás képzés,
- online képzés,
- e-learning (ppt, vagy ppt alapú videó).
A képzés tematikája:
- Jogi szabályozás és a cég környezetvédelmi politikája: A munkavállalókat tájékoztatjuk a munkahelyre vonatkozó környezetvédelmi előírásokról, illetve megismertetjük a szervezet környezetvédelmi politikáját és eljárásait. Az oktatás kiterjed az ezen irányelvek és előírások be nem tartásának következményeire is.
- Környezeti elemek bemutatása
- Környezeti problémák és kihívások: a bolygónkat érintő környezetvédelmi problémák, mint például az éghajlatváltozás, a környezetszennyezés és az erőforrások kimerülése. Az oktatásnak kiterjed arra is, hogy ezek a kérdések hogyan érintik a munkahelyet, és a szervezet szerepét ezek megoldásában.
- anyag jellegű szennyezések ismertetése (hulladék, veszélyes anyagok, por, bűz)
- energia jellegű szennyezések ismertetése (zaj, rezgés, hő, fény, radioaktív sugárzások)
- nem szennyező károk ismertetése (élővilág zavarása, erózió)
- Fenntartható gyakorlatok: A munkahelyi környezeti nevelésnek a fenntartható gyakorlatokra is összpontosítania kell, amelyek a munkahelyen is megvalósíthatók a szervezet környezetre gyakorolt hatásának csökkentése érdekében. Ez magában foglalhatja az energia- és víztakarékosságot, a hulladékcsökkentést és az újrahasznosítást, valamint a fenntartható közlekedést.
- Egyéni intézkedések: Az alkalmazottakat ösztönözni kell arra, hogy tegyenek olyan egyéni intézkedéseket, amelyek pozitív hatást gyakorolhatnak a környezetre, mint például az újrafelhasználható vizes palackok és kávéscsészék használata, a papírhasználat csökkentése és az energiatakarékosság.
- Hulladékkezelés, szelektív hulladékgyűjtés
Az átfogó környezetvédelmi oktatásunk képessé teheti munkavállalóikat arra, hogy tájékozottabb legyenek és fenntarthatóbb döntéseket hozzanak, amelyek a környezet és a szervezet profitja szempontjából előnyösek.